GMINA MASŁÓW

Piknik rodzinny

2013-06-10 08:27:21, komentarzy: 2

W niedzielne przedpołudnie, 9 czerwca 2013r., w Zespole Szkół im. Jana Pawła II odbył się piknik rodzinny. Uczniowie naszej szkoły, którzy przybyli z rodzicami i goście, mieli możliwość wzięcia udziału w wielu atrakcjach, które były doskonałą okazją do rodzinnego spędzenia wolnego czasu oraz poznania pracowników naszej szkoły z trochę innej strony. Innym ważnym celem tej imprezy było wzbogacenie zbiorów biblioteki szkolnej, dzięki przeprowadzeniu loterii. Każdy los kosztował symboliczną złotówkę, a kwota uzyskana z ich sprzedaży w całości zostanie przeznaczona na zakup wartościowych pozycji literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Wśród zaproponowanych działań, najbardziej interesujące okazały się zabawy artystyczne. Uczniowie chętnie pozwalali sobie malować twarze, ilustrowali kredą na asfalcie, kredkami i farbami na dużym formacie, wiosnę oraz szkołę marzeń. Dużą atrakcją okazało się również robienie bibułowych kwiatów pod okiem twórczyni ludowej pani Danuty Kozubek oraz kolorowanie ciasteczek. Równie chętnie dzieci i młodzież brały udział w zabawach sportowych. A było z czego wybierać!…  Można było zagrać w piłkę plażową, tenisa stołowego, minihokeja, trenować kickboxing, rzucać do celu woreczkami, rzutkami, skakać na trampolinie, jeżykach gimnastycznych, grać w badmintona, strzelać gole, a nawet spróbować swoich sił w grze „Boule” czy w „Kapslowym torze wyścigowym”.  Zarówno uczniowie jak i rodzice mieli również okazję zmierzyć się w popularnych grach stolikowych (szachy, warcaby, memory,…). W trakcie imprezy swoje talenty zaprezentowały uczennice: Dominika Biskupska (taniec) i Natalia Szczypała (recytacja).

Uczestnicy pikniku mogli również zobaczyć pokaz sprawności Młodzieżowej Dryżyny Strażackiej z Masłowa, przekonać się jak trudno gasić pożar i zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego. Z ogromnym zadowoleniem spotkał się też występ orkiestry. Zebrani wysłuchali brawurowo wykonanych utworów pt. „Billy Boy”, „Wie Out” oraz „She Loves You” i oczywiście nie obyło się bez bisów. Potem wszyscy chętni mogli wspólnie zabawić się przy muzyce – mieli okazję nauczyć się tańca amerykańskiego.

Były także kiełbaski pieczone na grillu oraz smaczne ciasta przygotowane przez rodziców.

Na zakończenie, wszystkich cierpliwych uczestników imprezy czekało losowanie nagród za udział w zaproponowanych zabawach, co dokumentowali stemplami na specjalnie przygotowanych kartach.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody i konieczności przeniesienia imprezy do hali sportowej, zainteresowanie piknikiem okazało się duże, a organizatorów najbardziej ucieszyły uśmiechy na twarzach przybyłych oraz poczucie miło spędzonego czasu. Mamy nadzieje, że za rok pogoda okaże się łaskawsza.

Dodaj nowy komentarz

• Ja 10:31, 10 czerwca 2013

• mama 12:40, 10 czerwca 2013

Wspaniała zabawa!!!!!!!!!!
    Gratuluję pomysłów!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ukłony w kierunku Pani Dyrektor-za kreację , poczucie humoru i wigor!!!!!!!!!!
    Całe grono pedagogiczne-zasłużyło na WIELKIE PODZIĘKOWANIE!